ادویه های مناسب برای مقابله با کرونا

کرونا

ادویه ها به جز اینکه بسیار معطر می باشند و عطر و طعم غذا را بهبود می دهند، در افزایش مقاومت بدن نیز نقش بسزایی دارند. یکی از بیماری هایی که این روز ها بشر با آن درگیر می باشد، کرونا است. با توجه به اینکه روند بهبود، کشف دارو و واکسن برای آن بسیار کند پیش می رود، لذا افراد می بایست تمام تلاش خود را انجام دهند تا به این بیماری دچار نشوند. از همین رو استفاده از خوراکی هایی که مقاومت بدن را افزایش داده و خطر ابتلا به آن را کاهش می دهند، می تواند بسیار مفید باشد.

از سوی دیگر تغذیه مناسبِ افراد مبتلا به کرونا، موجب می شود تا ضعف بدنی آنها جبران شود و سیستم بدنی آنها تقویت گردد. در کنار تمام آب میوه ها، داروها و روش های طبیعی و شیمیایی که برای بهبود این بیماری توصیه می شود، استفاده از ادویه ها نیز می تواند بسیار مفید باشد. افراد با رعایت نمودن این بایدها و نباید ها می توانند خطر ابتلا به آن را کاهش داده و یا در صورت ابتلا، روند بهبود را افزایش دهند.

در روزهایی کرونا استفاده از چه ادویه هایی توصیه می شود؟

با مراقبت های بسیار، اما بار این امکان وجود دارد که افراد دچار این بیماری شوند. عموم افراد پس از ابتلا، اشتهای خود را از دست می دهند، از همین رو استفاده از ادویه ها و طعم دهنده هایی که بتواند اشتها را باز نموده و میل به خوردن را در افراد اضافه نماید تا آنها انرژی از دست رفته خود را بازیابند، می تواند بسیار مفید باشد.

نقش ادویه ها برای کنترل کرونا

پزشکان بیان می دارند که افراد مبتلا به کرونا همچون کودکانی هستند که هر ساعت نیاز به خوردن غذا دارند. در همین راستا ادویه های اشتها آور که هضم غذا را بهبود می دهند و میل به خوردن را افزایش می دهند، یک گزینه کارامد می باشند. لذا عموما توصیه می گردد تا در رژیم غذا از ادویه هایی همچون گشنیز، رازیانه، نعناع، دارچین، فلفل، و زنجبیل استفاده شود. گروهی از پزشکان حتی استفاده از ادویه ترشی را نیز برای این مورد پیشنهاد می دهند تا سلول های عصبی معده و روده را فعال تر نماید و میل به خوردن را افزایش دهد.

افزایش مقاومت بدن در دوران کرونا:

یک راه حل عاقلانه برای مبارزه با کرونا، تلاش برای جلوگیری از ابتلا به آن است. پزشکان و محققان، شانس ابتلا به این کرونا را در فصل سرما، بیشتر می دانند. لذا در این فصل ها و با توجه به شیوع بیماری های رایج همچون سرماخوردگی و آنفولانزا باید تلاش نمود تا درصد ابتلا به این بیماری را کاهش داد. با این توضیح برای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، استفاده از ادویه هایی که دارای طبع گرم می باشند، بسیار مفید است. پزشکان توصیه می کنند که برای تقویت بدن لازم است تا از مایعات گرم همانند سوپ ها به همراه ادویه ها و غذاهای که طبع گرم دارند، استفاده شود. در زیر ادویه هایی که برای افزایش سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از ابتلا به این بیماری، مناسب است، لیست شده اند:

  • زردچوبه

یکی از ادویه های مهم برای تقویت سیستم ایمنی بدن؛ استفاده از زردچوبه است. این ادویه مملو از آنتی اکسیدان است و به راحتی می تواند قدرت دفاعی بدن را افزایش دهد. افرادی که دچار ورم، التهاب و بیماری های قلبی هستند، می بایست این ادویه را در رژیم غذایی خود قرار دهند. از سوی دیگر، زردچوبه موجب می شود تا بدن به راحتی ویتامین C در مواد غذایی را جذب نماید که این مورد خود برای شکست کرونا بسیار مفید است.

کرونا

دارچین نیز از دیگر ادویه های مناسب برای درمان کرونا است زیرا دارای طبع گرمی بوده و مملو از آنتی اکسیدان است. دارچین برای از بین بردن التهاب گلو و سیستم تنفسی، حساسیت های فصلی و جلوگیری از ورود ویروس به بدن بسیار مفید عمل می نماید.

  • زنجبیل

در این ادویه نیز شما می توانید، مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان را مشاهده نمایید که سد دفاعی بدن را در مقابل ورود بیماری تقویت می کند. با توجه به اینکه ویروس کرونا عموما بر سلول های تنفسی تاثیر می گذارد، زنجبیل به راحتی می تواند، علائم ناشی از گرفتگی مجاری تنفسی را برطرف سازد. از سوی دیگر این ادویه یک آنتی هیَستامین فصلی است و از عطسه و آلرژی و … جلوگیری می نماید.

محصولات

مقالات

پنج ستاره بی رنگ ما را رنگی کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره