آب کردن چربی شکم و پهلو با ادویه

آب کردن چربی شکم و پهلو

ادویه  ها علاوه بر اینکه می توانند طعم و مزه غذای شما را تغییر داده و به آن یک هویت جدید ببخشند، از سوی دیگر می توانند برای مصارف دارویی نیز مورد استفاده قرار گیرند. امروزه از ادویه  ها برای لاغری و تناسب اندام نیز استفاده می شود. متخصصان تغذیه این طعم دهندهها را در رژیم غذایی افراد قرار می دهند تا به کمک آن متابولیسم بدن را افزایش دهند. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ادویه  های لاغری که موجب از بین رفت چربی شکم و پهلو می شوند، صحبت نماییم.

کدام ادویه  ها می توانند چربی شکم و پهلو را از بین ببرند؟

  • جنسینگ:

ادین طعم دهنده ژاپنی قادر می باشد تا انرژی بدن را افزایش دهد و متابولیسم را چند برابر نماید. استفاده از جنسینگ بر روی موش های مریض که دارای دیابت بوده اند، مشخص نمود که این طعم دهنده از یک سو توانست میزان انسولین را بهبود دهد و از سوی دیگر وزن بدن را به شدن کاهش داد.

ادویه چربی شکم و پهلو

  • فلفل قرمز:

این نوع از فلفل دارای مقادیر زیادی کپسایسین می باشد. کپسایسین برای مبارزه با چاقی و کاهش میزان چربی در بدن بسیار مفید است. این ماده دارای طبع گرم است و به همین دلیل پس از مصرف فلفل قرمز، دمای بدن شما افزایش خواهد یافت. تحقیقاتی که در این حوزه انجام شده است، بیانگر این موضوع است که مصرف فلفل قرمز می تواند متابولیسم بدن را تا حدود 5 برابر افزایش دهد. در این حالت میزان چربی بدن تا حد 15 درصد کاهش می یابد.

  • دارچین:

دارچین یکی دیگر از ادویه  هایی است که بر روی لاغری شکم و پهلو موثر می باشد. عموما متخصصان تغذیه از این ادویه  برای متعادل نمودن میزان قند خون بدن استفاده می نمایند. لذا می توان از آن برای کاهش میزان تری گلیسیرید، کلسترول، و قند خون استفاده نمود. باید در نظر داشت که دارچین می تواند میزان گلوکز بدن را تجزیه نموده و انرژی مورد نیاز را فراهم آورد.

  • فلفل سیاه:

این ادویه  امروزه کاربرد فراوانی دارد و در اکثر غذا ها از آن استفاده می شود. از این طعم دهنده برای متعادل سازی قند خون می توان استفاده نمود. در فلفل سیاه مقادیر قابل توجهی از کپسایسین وجود دارد که قادر است تا متابولیسم بدن را افزایش دهد. با خوردن 5 گرم فلفل سیاه متابولیسم بدن شما به اندازه 20 دقیقه پیاده روی سریع افزایش می یابد.

  • قاصدک:

شاید تعجب نمایید اما این مورد نیز برای لاغری و از بین بردن چربی شکم و پهلو بسیار مفید می باشد. هر بخش از قاصد را که تصور نمایید، می توان مصرف نمود. اگر مایل هستید تا به مدت طولانی احساس سیری نمایید، مصرف پودر قاصدک گزینه خوب و موثری خواهد بود. علاوه بر این موارد در قاصدک آنتی اکسیدان های بسیاری وجود دارد ک موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

  • زنجبیل:

زنجبیل دارای خاصیت چربی سوزی فراوانی دارد. این ادویه  را می توانید در دمنوش ها و یا به همراه سبزیجات و در سالاد ها به همراه آب لیمو مصرف نمایید تا تاثیر فوق العاده آن را برای از بین بردن چربی های دور شکم مشاهده نمایید. استفاده از زنجبیل در رژیم غذایی باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی، میزان وزن کاهش یابد.

ادویه چربی شکم و پهلو

به صورت کلی برای از بین بردن چربی شکم و پهلو می تواند از طعم دهنده های متفاوتی استفاده نمود. به جز مواردی که در بالا عنوان شده، زیره، خردل، سیاه دانه و … نیز برای بحث لاغری، مفید می باشند.

بیشتر بخوانید:‌ ادویه و کاهش وزن (لاغری)

اثر آب لیمو و زیره در سوزاندن چربی شکم و پهلو:

اگر شما قادر باشید تا مقداری زیره سیاه را به همراه آب لیمو تازه و مقداری آب به خوبی مخلوط نمایید و قبل از هر وعده غذایی مصرف نمایید، منجر می شود تا متابولیسم بدن افزایش داشته و چربی دور شکم و پهلو از بین رود. آنتی اکسیدان های موجود در زیره می توانند بافت های چربی را به خوبی تجزیه نمایند. علاوه بر این موارد، زیره می تواند نفخ شکم را از بین برده و حجم معده را کوچک نماید. عموما در دوره های لاغری، از این طعم دهنده به صورت 20 روزه استفاده می نمایند. سایز شکم و کمر به کمک زیره می تواند بسیار کاهش یابد.

محصولات

مقالات

پنج ستاره بی رنگ ما را رنگی کنید!
[کل: 11 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره