قدرت باروری (‌بارداری) خود را با ادویه افزایش دهید!

ادویه و قدرت باروری

ادویه و چاشنی ها در غذا باعث می شوند که شما بتوانید بدن خود را برای بارداری آماده نموده و قدرت باروری خود را افزایش دهید. گاها بسیاری از افراد با رژِم های خاص اقدام به حذف مواد غذایی بسیاری می نمایند. اما جالب است که بدانید امروزه ادویه ها و چاشنی های بسیاری وجود دارند که می توانند قدرت باروری شما را افزایش داده و موجب تقویت اسپرم و تخمک، افزایش سرعت و کیفیت اسپرم شوند. در این مقاله در خصوص چاشنی های فوق اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده می شود.

تقویت اسپرم و تخمک برای افزایش قدرت باروری:

باید در نظر داشت که تغذیه مناسب می تواند بر روی افزایش سرعت اسپرم، تغذیه اسپرم و تقویت اسپرم و تخمک تاثیر داشته باشد. این بین بعضی از مواد غذایی تاثیر مثبتی بر روی این قضیه دارند:

  • استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین E:

در بسیاری از مواد غذایی همچون بادام، آجیل، روغن زیتون، جوانه گندم و مواردی از این قبیل، مقادیر قابل توجهی از ویتامین E وجود دارد. این ویتامین قادر است تا موجب افزایش سرعت و تقویت اسپرم شده قدرت باروری را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  • استفاده از مواد غذایی حاوی روی:

لوبیای چیتی، گوشت گاو، گوشت مرغ و … بر روی تقویت اسپرم و تخمک تاثیر بسزایی دارد. اگه این مورد در بدن مردان کم باشد، هورمون مردانگی کاهش پیدا می نماید.

  • استفاده از ویتامین B:

یک روش دیگر برای تقویت اسپرم و افزایش قدرا باروری افزودن منابع غذایی که دارای ویتامین B هستند، در بدن می باشد. از همین رو مواد غذایی همانند تخم مرغ، سویا، ماهی، سویا و … می توانند مفید واقع شوند.

ادویه هایی که باعث نازایی می شوند

غذاهایی که باعث نازایی و کاهش قدرت باروری می شود:

بر اساس آخرین تحقیقات صورت گرفته در سال 2019 مشخص گردید، مصرف بیش از اندازه قند و شکر می تواند نازایی ایجاد نماید. در همین راستا اگر این مواد در رژیم غذایی بانوان زیاد باشد، منجر خواهد شد تا دیابت دوران بارداری ایجاد گردد. محققان به این نتیجه رسیده اند که مواد غذایی شیرین نه تنها نمی توانند قدرت بارداری افراد را افزایش دهند بلکه موجب ابتلای آنها به کیست تخمدان نیز می شوند.

با توجه به نتیجه این تحقیقان پزشکان به بانوان اعلام می نمایند که برای بارداری، از خوردن غذاهای شیرین اجتناب نموده و ورزش های منظم انجام دهند.

یکی دیگر از مواد غذایی که در قدرت باروری خانم ها تاثیر دارد، لبنیات پرچرب است. افرادی که در طول روز بیش از 2 وعده از این غذاها استفاده می نمایند، قدرت باروری خود را به شدت کاهش می دهند. مصرف بیش از اندازه غذا های چرب، چربی های اشباع شده و ماهی های روغنی نیز می تواند همین تاثیر را داشته باشد.

برای مطالعه مقاله ادویه و افزایش میل جنسی کلیک کنید

ادویه ممنوعه دوران بارداری:

ادویه ها و چاشنی ها نیز می توانند در دوران بارداری بسیار موثر باشند. زعفران یکی از ادویه های پرطرفدار در غذاهای ایرانی می باشد اما همین مورد باعث قاعدگی شده و خطر سقط جنین را مخصوصا در سه ماه اول افزایش می دهد.

زنجبیل، نمونه دیگری از ادویه ها است که مصرف آن در دوران بارداری توصیه نمی شود. از همین رو عموما توصیه می گردد تا در شرایط خاص که تهوع در زنان بیش از اندازه است، مقدار کمی از آن مصرف گردد.

شنبلیله از جمله ادویه هایی است که انقباضات دهانه رحم را افزایش می دهد و موجب نفخ شکم و اسهال می گردد. لذا استفاده از این مورد برای مادران باردار توصیه نمی گردد.

یکی دیگر از ادویه هایی که مصرف بیش از اندازه آن در دوران بارداری توصیه نمی شود، دارچین می باشد. مصرف بیش از اندازه آن می تواند خونریزی دوران بارداری را افزایش داده و موجب سقط جنین شود.

ادویه و قدرت بارداری باروری
قدرت باروری

 تاثیر مصرف زردچوبه، کاری و سیر در دوران بارداری:

زردچوبه از جمله ادویه هایی که برای مصرف آن می بایست با پزشک مشورت گردد. این ادویه مخصوصا اگر در سه ماهه اول بارداری در غذا ها به وفور وجود داشته باشد، موجب آسیب های ژنتیکی خواهد شد.

از سوی دیگر پودر سیر نیز به عنوان یک ادویه خطرناک محسوب می گردد زیرا در سه ماهه دوم و سوم به صورت مستقیم بر روی سیستم گردش خون جنین تاثیر دارد و باعث افزایش فشارخون می شود.

کاری هم به عنوان یک ادویه ریسکی شناخته می شود، اگر این مورد نیز بیش از اندازه مصرف گردد، موجب اتساع عضلات رحمی می شود و خطر سقط جنین را به همراه دارد.

پنج ستاره بی رنگ ما را رنگی کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره